New York Moda Haftası 2014/15 Sonbahar/Kış Modası

23:16

Blogu açtığımdan beri ilk defa bu kada boş bıraktım. Sanırım bir aydan fazladır tek bir kelime yazamadım. Çünkü bu arada hayatımın en yoğun dönemlerinden birini yaşıyordum. Öncelikle yüksek lisansımı bitirdim. Ardından da doktoraya başladım. 2014 benim için epey hızlı geliştim desem yeri. Moda dünyasının durdurak bilmeyen hızına ayak uydurmak oldukça güç biliyorsunuz. Özellikle bu dönem moda haftalarının başlamasıyla 2014/15 Sonbahar/Kış modasına ışınlanıyoruz ve şimdiden bir sonraki yılın modasını öğreniyoruz. Moda haftalarının ilk durağı olan New York'da esen rüzgarlara kayıtsız kalmak mümkün değil. Bakalım ünlü modacıların bir sonraki yılın modasını nasıl yorumlamış. Bu arada bir daha bu kadar ara vermeyeceğime dair de söz vermek istiyorum. Sanırım buraya yazmak benim için bir çeşit terapi oluyor:) İlk olarak Rag&Bone markasıyla başlamak istiyorum. Koleksiyonun genelinde oldukça sıcak temalı bir kışın bizi beklediğini görmek mümkün. Ayrıca tasarımcılar 50'lerin modasını yeniden gündeme getirmişler. Önümüzdeki kış sezonunda canlı renklerin yerini daha ağır ve klasik kış renklerinin alacağını da söyleyebilirim. Genel olarak defilede hakim detaylar ise; kalem etekler, yün kazaklar, saten, pantolon üstü etek, termal taytlar, geometrik desenler, bowling gömlekleri, işlemel, ceketler ön plana çıkıyor. 

Hugo Boss'un yeni kreatif direktörü Jason Wu'nun kendi koleksiyonunda siyah, gir ve petrol mavisinin ezici bir üstünlüğü söz konusuydu. Klasik moda anlayışının örneklerinin sergilendiği koleksiyonda yüksek boğazlı yakalar, kürkler, klasik kesimli paltolar, kemer detayları, midi boy etek ve elbiseler, spagetti askılar ve işlemeler dikkat çekti. 

New York'daki stüdyosunda koleksiyonunu sergileyen Rachel Roy temasını feminen görünümlü ancak olabildiğince cool şeklinde açıklıyor. Birçok parçaya aynı anda yer veren Roy desenleri ve işlemeleri olabildiğince bir arada kullanıyor. Farklı dokuların bir araya geldiği koleksiyona siya, kırmızı ve petrol mavi hakim.


Helmut Lang'in modern koleksıyonu net görüntülerden ve silüetlerden oluşuyordu. Kırmızı ve bejin uyumunun yanı sıra siyah ve beyazın uyumu ön plana çıktı. Kürkler, tüylü kazaklar, desenler, bermuda pantolonlar ön plana çıkıyordu.
Görsel: style.com


Beni Takip Edin
Pinterest İnstagram Twitter

 © by No Fashion No Passion

Yorum ve Sorularınızı Bırakın.

You Might Also Like

0 yorum

2015

2015

Instagram