Mercedes Benz Fashion Week İstanbul 2014 İlkbahar/Yaz Koleksiyonları | Gizia | Ayhan Yetgin | Ece Gözen | Mehtap Elaidi | Nihan Buruk

20:28

                    Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul dün Kuruçeşme Arena' da başladı. Bu yıl gidip gitmemek arasında kaldım. Ancak modumu hava belirlediği için sanırım, gitmeme kararı aldım. Şimdi de, keşke gitsem diyorum. İkizler burcu olmak böyle birşey işte naparsın:) Neyse ben de giden blogger arkadaşlarımın sayesinde instagramdan canlı canlı takip ediyorum. Gelelim defileler; İstanbul Mod Haftası bana göre tekstilde bu kadar iyi olan bir ülke olarak, örnek gösterilecek kadar iyi olmalı. Organizasyonun güzelliği bitince tartışılacaktır elbette ama, bu konuda moda başkentlerine ulaşmak için çok ekmek yemek gerektiği de aşikar. Değinmek istediğim diğer bir nokta da, bizim moda haftalarındaki sokak stilleri. Onu ayrı bir yazıda ele almak istediğim için bugün ilk gün gerçekleşen defilelerden bahsedeceğim.                       İlk günün ilk defilesi Gizia tarafından gerçekleştirildi. Aslında benim koleksiyonda en beğeniğim; renk seven biri olarak bu denli canlı renklerin bir arada kullanımı oldu. Bunun dışında bana kalırsa çok özel ve yaratıcı parçaların yer aldığı bir koleksiyon olmadı. Koleksiyona hakim olan detaylar; kalem etek ve büstiyerler, etek-ceket takımlar, tropikal desenler, kalem elbiseler ve derin yırtmaçlı elbiseler dikkat çekti.


                 İlk gün gerçekleşen bir başka defile de, Ayhan Yetgin oldu. Koleksiyonda yalnızca siyah ve beyaz renkler kullanıldı. Renk seçimiyle olduğu kadar tasarımlarıyla da net çizgilere sahip olan parçalarda maskülen ve feminen detaylar bir arada kullanılmıştı. Asimetrik kesimler, vatkalar, monokrom, omuz detayları, pelerin formu ve kalem pantolonlar dikkat çekti.


                   Ece Gözen' in "Sport Couture" adını verdiği koleksiyonda desenler ve çarpıcı renkler dikkat çekti. Koleksiyonda özellikle holografik etki yaratan ve petek desenleri sevdiğimi söyleyebilirim. Bunun dışında crop toplar, kalem etekler, siyah-beyaz çizgiler, patchworkler, asimetrik kesimler, sweatshirt elbiseler ve asimetrik kesimler göze çarptı.                    Baharın habercisi olan enginar çiçeğinden esinlenerek oluşturduğu ve "Cynara" adını verdiği koleksiyonuyla karşımıza çıkan Mektap Elaidi şehirli kadın için oluşturduğu parçalarla karşımıza çıktı. Yeşil, siyah ve beyazdan oluşan koleksiyona desenler hakim oldu. Kalem etekler, tişörtler, ceketler, volanlar, derin V yakalar, kalem pantolonlar, fırfırlar ve lazer kesimler parçalara hakim oldu. Koleksiyonda en çok sevdiği parçalar ise, mottosu olan tişörtlerdi. Everybody likes like, ha?                       Son olarak, ilk gün gerçekleşen Nihan Buruk defilesiyle devam edeceğim. Nihan Buruğun defilesinde modellerin yanı sıra sokaktan insanların kullanılması ilginç bir detay oldu. Zaten tamamen sokak modasına odaklı olarak çalışan Nihan Buruk, erkek modasına da yer verdi. Nian koleksiyonunda, desenler, derin yırtmaçlar, spor detaylar, kalem etek ve pantolonlar, tel efektli desenler, şifon gömlekler, takımlar, blazer ceket ve kalem elbiseler dikkat çekti. Koleksiyona hakim olan renkler ise; beyaz , siyah, fıstık yeşili, gri ve mavi oldu.

Görsel: elle.com.trBeni Takip Edin
Pinterest İnstagram Twitter

 © by No Fashion No Passion

Yorum ve Sorularınızı Bırakın.

You Might Also Like

0 yorum

2015

2015

Instagram