Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul 2. Gün 2014 İlkbahar/Yaz Koleksiyonları | Deniz Berdan | ADL+ Cengiz Abazoğlu | Tanju Babacan | Zeynep Tosun

14:25

          Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul son hızıyla devam ediyor. İlk gün defilelerinden detaylıca bahsetmiştim, sıra 2. gün gerçekleşen defilelerde. Benim ikinci güne ait favori defilem tabi ki Zeynep Tosun oldu.              İlk olarak kızıyla birlikte Hıdırellezden esinlenerek oluşturdukları koleksiyonla karşımıza çıkan Deniz Berdan defilesi var. Dijital baskılar ve desenlerle karşımıza çıkan koleksiyonda renkler ve dokular oldukça gerçeküstü bir dünyayı andırıyor. Benim koleksiyonda en çok beğendiğim desenli kalem etekler oldu. 
               ADL+ Cengiz Abazoğlu defilesi ise, Çağla Şıkel, Özge Ulusoy, Gül Gölge, Wilma Elles gibi ünlülerin katılımıyla gerçekleştirildi. Abiyelerin ön planda olduğu defilede çini ve çiçek desenleri göze çarptı. Net görüntüler ve canlı renkler koleksiyonda dikkat çekti.              Tanju Babacan Y kuşağından esinlenerek oluşturduğu protest koleksiyonunda kıyafet mottolarına yer verdi. Özellikle hashtag işareti olarak bildiğimiz # ve ? gibi işaretlere yer verilen koleksiyonda; tül, jarse, organze gibi kumaşlar kullanıldı. Dijital baskıların dikkat çektiği kıyafetlerde beyaz, pudra, küf yeşili ve füme tonları dikkat çekti.             Son olarak Türkiye' de en çok beğendiğim tasarımcılardan biri olan Zeynep Tosun defilesiyle devam edeceğim. Uçuşan tül kumaşların hakim olduğu koleksiyonda; fırfırlar, file kumaşlar, cutout kesimler, degrade kumaşlar, crop toplar ve asimetrik kesimler hakim oldu.


Görsel: elle
Beni Takip Edin
Pinterest İnstagram Twitter

 © by No Fashion No Passion

Yorum ve Sorularınızı Bırakın.

You Might Also Like

0 yorum

2015

2015

Instagram