Blog Hırsızlığı: Yazılarım Çalınmış !

17:12

     Bugün tesadüfen uç balyajla ilgili birşeyler araştırırken kendi yazımın altında gördüğüm ve inanamadığım bir durumla karşılaştım. Daha geçen gün Meldoram blogunun sahibinin başına gelen ve şok olduğum blog hırsızlığı olayı benim de başıma çoktan gelmiş meğerse. Buradan Grc's Fashion adıyla neredeyse 5-10 tane yazımı kopyalayan emek hırsızına denk geldim. Ben yalnızca uç balyaj yazım kopyalanmış zannederken bu hırsız neredeyse tüm yazılarımı almış hiçbir kaynak göstermeksizin görsellerimle birlikte kullanmış.Örneğin benim aynalı güneş gözlükleri trendi yazımı buradan hırsızın benim neredeyse aynı yazısını da buradan okuyabilirsiniz. Aradaki 7 farkı bulan beri gelsin! Bu nasıl bir emek hırsızlığıdır? Nasıl bir zihniyettir? Nasıl bir saygısızılıktır? İnsanların büyük emek ve zaman harcayarak gerçekleştirdikleri yazıların bu denli pişkinlikle kendi yazmışcasına gösterilmesi ne demektir? Eğer insanlara kendi özgün düşüncelerini aktaracak kadar beynin yoksa blog açmak gibi bir hadsizlikte bulunamazsın ve bunu kendi düşüncelerin gibi yansıtamazsın. 
    Google' un bununla ilgili buradan ulaşabileceğiniz bir şikayet merkezi var, şikayetlerin haklı bulunması durumunda blog kapatılıyor. Hemen şikayet ettim ve kendisine de durumu belirttim. Muhtemelen bu hırsız yalnızca benim değil başka bloggerların da emeklerini çalıyor. Siz de yazılarınızı googleda zaman zaman aratarak bu hırsızların emeğinizi çalmasına izin vermeyin. 


Görsel:blog.milliyet.com.tr

Beni Takip Edin
Pinterest İnstagram Twitter

 © by No Fashion No Passion

Yorum ve Sorularınızı Bırakın.

You Might Also Like

3 yorum

 1. Böyle şeyleri gördüğümde inanamıyorum. Ortaya çıkmayacak mı sanıyorlar acaba?
  http://likecrab.blogspot.com/2013/05/keep-calm-and-dont-copy.html buradaki yazısında senden özür dilemiş gördün mü?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sadece benim degil baska bloglarin da yazilari var ustelik. Evet evet gordum kendisi bana ulasti. Blogu arkadasiyla ortak yazdigini bu calinti yazilari da arkadasinin yazdigini sandigini belirtti. Ancak hala benim ve baska bloglarin uazilari duruyor. Gercekten anlam veremiyorum bu duruma, bizler ne kadar emekler harciyoruz oysa ki.

   Sil
  2. Katılıyorum sana, gerçekten ortada bir emek var ve birileri bunu ne yazıkki suistimal ediyorlar.

   Sil

2015

2015

Instagram