İlkbahar/Yaz Makyaj Trendi: Dikkat Çekici Pembe Dudaklar

14:45

     Bugünlerde yoğun olarak çalışmam gerektiği için blogumu biraz ihmal ettim biliyorum. Ancak, bugün hava o kadar güzel ki, bu postu bugün yazmam gerekti. Aslında 2013 İlkbahar/Yaz sezonunun en çarpıcı ve bana göre en iyi makyaj trendi olan, dikkat çekici pembe dudaklar benim için sezonu olmayan bir trend. Çünkü dudaklarımda pembe tonunda bir ruj olmadan makyaj yapamayan bir insanım sonuçta:) Sezona göre tonlarında değişiklikler yapsam da, her daim pembe bir ruju dudağıma kondurmayı seviyorum. Malum bahar ayları da gelmişken artık kışın kasvetli sıkıntılı havalarından ve renklerinden kurtularak doğaya uyum sağlamak, canlanmak gerekiyor. Bu yüzden bu trendi hepinizin uygulamasını tavsiye ediyorum. Yerli ve yabancı birçok makyaj koleksiyonunda dikkat çekici pembe rujlardan rahatlıkla bulabilirsiniz.


     Pembe ruj deyip geçmemek lazım. Saç ve ten renginize göre size en iyi uyum sağlayacak olan ruju seçmek önemli. Aksi halde oldukça dikkat çekici olan bu rujlarla iyi görüntülere ulaşamayabilirsiniz. Size ruj seçerken yardımcı olacak yabancı bir  makyaj artistinden duyduğum önemli bir ipucu var. Rujları yüzünüzde hiç makyaj yokken deneyin, bazıları teninizi daha soluk gösterecek bazıları ise uyum sağlayacaktır. İşte uyum sağlayan renkler sizi için doğru olan renklerdir. Aşağıda farklı markaların pembe rujlarından örnekler var. Sanırım ben en çok Mac Candy Yum Yum'ı sevdim ve whislistime hemencik ekledim. Bana göre bu sezonun trendini en iyi yansıtan ruj kendileri. 


    Celebrityler de pembe rujlarla muhteşem makyajlar oluşturmuşlar. Benim favorim Jessica Alba oldu. Bu lookda ombere saçlarına da bayıldığımı belirtmek istiyorum. Bununla ilgili yazımı okumak için de pls tık tık.

     Kaynak: pinterest
    Özellikle dikkat çekici bir pembe ruj uyguladığınız zaman yüzünüzdeki diğer tüm makyajları minimal tutmak gerektiğini önemle belirtmek istiyorum. Aksi halde boya küpüne düşmüş bir ifade alabilirsiniz. Zaten dudaklarınız konuşacağı için diğer yerlerin çok belli olmasına da gerek yok diye düşünüyorum:) Siz bahar aylarının canlılığına dudaklarınızla katkıda bulunmak istemez misiniz?

You Might Also Like

0 yorum

2015

2015

Instagram