Beyaz Broderie Trendi

18:53

    Merhaba Merhaba:) Yaz aylarına doğru koşar adımlarla ilerlediğimiz bugünlerde 2013 yaz trendlerini derinlemesine ele almaya devam ediyoruz. Bu ayın dergilerini karıştırırken karşıma çıkan  ve beni çocukluğuma götüren bir trendden bahsedeceğim bugün. Aslında geçmişi 19. yüzyıla kadar dayanan bu köklü trendin adı broderie anglesie. Türkçe'de bunun için tam bir kelime var mı bilmediğim için bu şekilde yazmak istedim. Broderie, aslında hepimizin yakından bildiği küçük halkalardan oluşan bir el işi. Geleneksel havasının yanı sıra kıyafetlere müthiş bir vintage havası da katıyor. Bu trend en çok beyaza yakıştığı ve onunla kullanıldığı için ben de beyaz parçaları ele aldım. 


    Tasarımcılar da bu tarih kokan trende karşı koyamamış olacaklar ki, 2013 İlkbahar/Yaz koleksiyonlarında fazlaca yer vermişler. Özellikle, Stella Mccartney, Moschino, Victoria Beckham, Simone Rocha, Valentino, Chloe ve Balenciaga SS13 koleksiyonlarında broderie trendini en çok kullanan tasarımcılar oldu. 
    Broderie, en çok yaz akşamlarında deniz kıyısında giyilecek küçük elbiselerle hayal ediyorum. Ancak tasarımcılar benim kadar sınırlandırmamış olsalar gerek ki, ayakkabı, pantolon, ceket ve etek gibi hemen her parçada broderie trendine yer vermişler.


   Son olarak,  broderie kullanan bazı ünlüleri inceleyelim ki, azıcık ilham alalım istiyorum. Özellikle Diana Kruger'ın dantelle birleşen broderie küçük elbisesine bayldığımı söylemeden geçemeyeceğim. Diana Kruger ne giyse kendine yakıştıran kadınlar kategorimde. Onun stilini de en kısa zaman da inceleyeceğim.

    Kaynak: pinterest, tresdope

     Gördüğünüz gibi yaz günlerinde masumiyetinizi ve şıklığınızı perçinleyecek önemli bir trendi daha inceledik. Trend dosyalarımız devam edecek ancak ben şimdiden beyaz bir broderie elbiseyi must-have listeme ekledim bile. Siz broderie trendiyle ilgili ne düşünüyorsunuz?

You Might Also Like

0 yorum

2015

2015

Instagram