2013 İlkbahar/Yaz Sezonunda Floral Desenler Ayaklarda

16:24

     Bugün hayatta en çok sevdiğim desenlerden floral desenleri inceleyeceğim. Kendilerinden her fırsatta fazlaca bahsettiğimi biliyorum ancak, bu defa floral ve kadınların vazgeçilmez tutkusu ayakkabıların buluşmasına değineceğim. Benim için cemrelerin düşmesi kadar anlamlı olan floral desenler baharın ve yazın gelişinin müjdecisi gibiler adeta. Bu desenleri yalnızca yaza ve bahara yakıştırıyorum. Kışın en güneşli gününde bile giymeye kıyamıyorum. Bu durum bazı meyveleri yemek için baharı ve yazı beklemeye benziyor benim için. İçinizden floral desenlere amma da çok anlam yüklemişsin diyenler olabilir. Ancak, kendilerine duyduğum aşkı engelleyemiyorum yapacak birşey yok:) 


     2013 İlkbahar/Yaz ayakkabı trendlerinden detaylıca bahsettiğim yazıma buradan ulaşabilirsiniz. Bugün yalnızca 2013 İlkbahar/Yaz trendlerinden floral desenleri koleksiyonlarına katan tasarımcıları ele alıyorum. Görünüşe göre Peter Som, Dolce& Gabbana, Alicia+Olivia ve Mulberry floral desenleri ayaklara en çok taşıyan tasarımcılar olmuş. Özellikle Peter Som ve Dolce& Gabbana' nın floral desenli ayakkabılarına bayıldım.
     Markalar da bu trende uyum sağlayarak İlkbahar/Yaz koleksiyonlarına birbirinden güzel floral desenli ayakkabıları eklemişler. Guiseppe Zanotti ve Jimmy Choo gibi ayakkabı denince akla en çok gelen markalar floral desenleri öyle bir yorumlamışlar ki, kayıtsız kalmak mümkün değil.


    Kaynak: pinterest

     İster dümdüz bir Keds ister elegan bir stilleto isterse de dolgu topuk olsun bu desenler ayakkabılara kesinlikle farklı bir hava katıyor. Hemen hemen her markanın yaz koleksiyonlarında da bu ayakkabılara ulaşmanız mümkün. Bence çok geçmeden siz de must-have listesine en az bir floral desenli ayakkabı ekleyin.

You Might Also Like

0 yorum

2015

2015

Instagram