New York Moda Haftası 2013/14 Sonbahar/Kış Koleksiyonları | Donna Karan | Maison Martin Margiela | 3.1 Phillip Lim | Carolina Herrera | Marc by Marc Jacobs

21:16

    New York moda haftasından defilelere devam ediyoruz. 2013/14 sonbahar/kış koleksiyonları tüm hızıyla devam ederken bu defa da Donna Karan, 3.1 Phillip Lim, Carolina Herrera, Maison Martin Margiela ve Marc by Marc Jacobs defileleriyle New York moda haftasını inceliyoruz. 


    Donna Karan defilesine kadının asaletini vurgulayan siyahlar hakimdi. Genel olarak, jarse drape elbiseler, asimetrik kesimler, asimetrik pelerinler, vücudu saran ceket ve elbiseler hakimdi. Her anlamıyla güçlü kadın imajı yaratan Donna Karan, siyah, gri, pudra ve kahvelerden ilham almıştı.
    3.1 Phillip Lim koleksiyonuna, cool, modern ve feminen görünümler hakimdi. Phillip Lim bu sezon koleksiyonunu oluştururken motorulardan ve onların kız arkadaşlarından esinlendi. Koleksiyona genel olarak, asimetrik yakalar, colorblocklar, oversize paltolar, biker ceket ve yelekler, ucu açık çizme ve sandaletler hakimdi.

    Carolina Herrera' nın 2013/14 sonbahar/kış koleksiyonu dramatik ve duygusal efektler taşıyordu. 1940'ların izlerini taşıyan defilede, beli vurgulayan elbiseler, kürkler, desenler, yüksek bel etekler, ipek ve satenler dikkat çekti.

     Maison Martin Margeila, son koleksiyonunu hazırlarken 1952 yılının kış olimpiyatlarından ilham aldı. Bu nedenle koleksiyonuna, kalın dış giyimler, kayak pantolonları, saten şortlar, örgü taytlar, kürkler ve vintage seramik desenler yer alıyordu.    Moda dünyasına yön veren isimlerden Marc Jacobs, Marc by Marc Jacobs koleksiyonuyla 70'leri tekrar gündeme getirdi. Volumlü saçlar, dikkat çeken kırmızı dudaklar, yaprak desenleri, oversize paltolar, A formlu elbiseler ve geometrik desenler retro efektiyle koleksiyona damga vurdu.   Kaynak: style.com, vogue.uk

You Might Also Like

0 yorum

2015

2015

Instagram