Trend: Biker Ceketler

17:52

    Biliyorum indirimde mağazalar resmen yağmalandı ve geriye sadece basic parçalar ve çok büyük bedenler kaldı. Fakat dün mağazaları gezerken şanslıysanız yakalayacağınız güzel parçaların çok çok az da olsa kaldığını gördüm. Gezerken dikkatimi çeken parçalardan biri de biker ceketler oldu.Kış mevsimi yerini ilkbahara bıraktığında paltolarımızın yerini birbirinden güzel ceketler alacak. İşte bu ceketlerin en trendi de bu bahar biker ceketler olacak. Biker ceket yarı İngilizce yarı Türkçe füzyon bir kelime oldu biliyorum ancak Türkçe'mize motorcu ceketi olarak çevrildiği için ben orijinalini kullanmayı tercih ettim.Tasarımcılar bu yıl biker ceketleri modernize ederek klasik deri çizgisinin dışına çıkardılar. Özellikle renkli, baskılı ve beyaz versiyonları farklı tasarımlarla buluşturdular.  Hemen hemen tüm markaların İlkbahar/Yaz koleksiyonlarında biker ceketlere rastladım. Hatta şanslıysanız indirime tabi kış sezonunda da bu parçaları bulabilirsiniz. Bakalım bu sezon bikerlar nasıl olacak?


    Biker ceket deyince aklımıza ilk gelen şüphesiz klasik siyah deri versiyonudur. Bana göre kadın-erkek farketmeksizin her insan evladının gardırobunda olması gereken yegane parçalardan da birisidir. Saint Lauren, Anna Sui, Nicole Miller, Philipp Plein gibi markalar biker ceketlerin klasik cool ve asil duruşuna karşı koyamamış olacaklar ki koleksiyonlarında bolca yer vermişler. 
    İlkbahar/Yaz koleksiyonlarında renkten nasibini alan bir diğer parça da elbette ki, biker ceketler oldu. Deri ve süet renklerle buluşunca ortaya cool, neşeli, enerjik ve bahara yakışan biker ceketler çıktı. 
    2013 ilkbahar ve yaz aylarında hiç olmadığımız kadar baskılara ve desenlere doyacağız. Baskılı kumaşlar biker ceketlerin asi duruşunu yok etse de daha renkli ve elegan hale getirdiği kesin. Özellikle floral desenlerin benim için yer bulamayacağı ve yakışmayacağı parça yok:)    Son olarak, her ne kadar yazın ve baharın rengi olarak bilinse de bu sezon zirve yapacak olan rengimiz beyazın biker ceketlerle buluşmasını da izleyeceğiz. 


    Biker ceketler, kullanılması en rahat ve kıyafetin havasını tamamen değiştirebilecek kadar güçlü parçalar. Bu yüzden özellikle şununla ya da bununla giymelisiniz gibi kesin sınırlar çizmek mümkün değil. Sokak modası biker ceketleri nasıl kullanmış biraz göz atalım.

    Resimler: pinterest, whowhatwear.com, nubry.com, internationalstreetsyle.com

    Sanırım İlkbahar/Yaz sezonunu çağırmak için bir neden daha buldum kendime:) Gardırobumda hali hazırda bir kaç biker ceket var. Fakat renkli süet ve baskılı olanları da şimdiden gözüme kestirdim. Siz biker ceketlerin inanılmaz yükselişinden memnun musunuz?:)

You Might Also Like

0 yorum

2015

2015

Instagram