2013 Makyaj Trendi Neon Dudaklar

22:17

    2013 bahar ve yaz aylarında en az kıyafetler kadar canlı ve renkli olacak bir şey daha varsa, o da dudaklar. Ünlü markalar, 2013 İlkbahar/Yaz trendlerini sunarken birbirinden çarpıcı renkteki dudaklar onlara eşlik etti. Makyajın altın kurallarından biridir, dudaklar dikkat çekiciyse gözler arka planda kalır. Defilelerde de bu çarpıcı dudaklar kullanılırken pürüzsüz tenler ve hafif göz makyajları tercih edildi. Giles, Missoni ve Jason Wu gibi bazı markalar çarpıcı dudakları kalın kaşlarla kullandı. Ben makyajda ruj insanı olarak bu neon dudak trendinden çok memnun kaldım. Ten ve göz makyajınızı minimize ederek bu trendi günlük hayatta uygulamanın mümkün olduğunu da belirtmek isterim. Bakalım bu trendin öncüsü ünlü markalar dudaklarda hangi renkleri nasıl kullanmışlar?


    Missoni'de neon etkisi Mac pigmentler ve lipsticklerle oluşturuldu. Kaşlar, kalın ve belirgin hale getirilirken gözler doğal halinde bırakıldı. Ten makyajında ise pürüzsüz ve aydınlık tenlere doğal allıklar eşlik etti.    Giles defilesinde, neon pembe mat dudaklar aynı renkte dudak kalemleriyle belirginleştirildi. Pembenin baskınlığı ise nemli ve doğal ten makyajıyla dengelendi.


    Holly Fulton ise, tam anlamıyla bir yaz konsepti oluşturarak dudaklarda Mac pembe dudak kalemi ve oranj rujla colourblock etkisi yarattı. Ten makyajında ise yaz etkisinden esinlenerek, yanık ten ve çiller kullanıldı. Holly Fulton, yazı özendirmek istemiş benim için başarmış da:)


    Prada, naturel dudak çizgisinin dışından çizilen kalemlerle belirginleştirilmiş kırmızı dudaklarla dikkat çekti. Üst dudak çizgisinin ortasına uygulanan beyaz kalemle de kıvrımlar belirginleştirildi.


    Erdem ise pastel neon dudaklar yaratarak  neon dudaklara sıra dışı bir tarz kattı. Dudakların kenarları pastel ve mat rujlarla ortası da Mac oranj pigmentlerle renklendirildi.


    Jason Wu colorblock trendine uyarak çerçeveleri Mac pembe dudak kalemleriyle dudak içlerini ise kırmızı lipsticklerle belirginleştirdi.    Paul Smith de Mac neon oranj pigmentleri kullanan markalardan biriydi. Dudaklardaki neon efekt modellerin doğal ten makyajıyla dengelendi.    Dires Van Noten dudaklarda macentanın karşı konulmaz etkisinden yararlandı. Ten ve göz makyajını ise, diğer markalar gibi doğal tutmayı tercih etti.


   Dudaklarda oranjın neon etkisinden yararlanan bir başka isim de J.Crew oldu. Neon dudaklara yeşil farlar eşlik etti.


        Oscar De Lan Renta'da ise dudaklardaki neon etki saçlardaki pembe balyajlarla birleştirildi. Ten  ve göz makyajı ise diğer markalar gibi doğal bırakıldı.


    Resimler: pinterest, google images, vogue.uk
    
    Gördüğünüz gibi ünlü markalar bu yıl dudakları renklendirmeye karar vermişler. Ben pembe ve oranj rujlara bayılan bir insan olduğum için bu trendi her türlü sevdim:) Bahar gelmeden neon rujlardan edinelim derim ben. Özellikle yazın bronz tenle harika duracağına eminim. Uygularken gözleri ve ten makyajını olabildiğince doğal tutmaya dikkat ediyoruz unutmayın. Siz dudakların bu kadar renkli olmasını sevdiniz mi?
You Might Also Like

2 yorum

  1. Çok sevdim ama uygulayabilecek kadar iddalı olamadım hiç :(

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Evet biraz cesaret istiyor..:) Ama çok güzeller..:) Belki biraz daha soft neonlar tercih edilebilir:)

      Sil

2015

2015

Instagram