2013 Saç Modası: Düşük At Kuyruğu

21:57

   Ünlü markalar 2013 Bahar/Yaz koleksiyonlarını tanıtırken kıyafetler kadar saç ve makyaj trendlerine de yön verdiler. Bu yıl gerçekleştirilen defilelerde en çok göze çarpan saç trendi ise, düşük at kuyrukları. Ensede toplanan ve dümdüz fönlerle belirginleştirilen bu saçları 2013 bahar ve yaz aylarında sıkça göreceğiz. 


    Saçı bu şekilde toplamak iyi hoş da herkesin yüzüne uygun olmayabilir. Eğer yüzünüz yuvarlaksa bu modeli biraz saçı yükselterek toplamak, daha uzun yüzlü görünmenizi sağlayacaktır. Eğer bu modelin çok klasik olduğunu düşünüyorsanız da Jenny Packham defilesindeki gibi yandan döndürülerek toplanmış bir model tercih edebilirsiniz.

 
   Modern ve farklı bir model için ise, Jil Sander gibi dümdüz fönlü saçları ultra düşük at kuyruklarıyla kullanabilirsiniz.


   Hollywood'da bu saç modellerini kullanmayı seven ünlü kadınlar da var. Bu yıl kırmızı halıda da bu saç modellerine daha çok rastlarız belki.
    Ben en çok Beyonce ve Gwyneth Paltrow'un düşük at kuyruklarını beğendim. Açıkçası ben normalde saçını çok fazla toplamayan biri olarak bu trendi kullanır mıyım bilmem:) Siz ne dersiniz bu at kuyrukları saçlarımıza damgasını vurabilir mi?:) 

You Might Also Like

2 yorum

  1. Hoşgeldin bloggerlar alemine :) Bana yakışsa keşke seviyorum bu modeli ama yüzümü daha yuvarlak gösteriyor gibi geliyor o yüzden kullanmıyorum :)) Eline sağlık!

    YanıtlaSil
  2. Çok teşekkür ederim. Siz de çok hızlısınız çok mutlu oldum okuduğunuz için:) Biraz iddialı bir model sanırım ben de sadece evde kullanıyorum:))

    YanıtlaSil

2015

2015

Instagram